grudnia 04, 2017

Jak zachować równowagę w codziennym życiu?

Gnamy przed siebie, zatracamy się w pogoni za marzeniami i celami. Aż w którymś momencie ..... czujemy się bardziej niezadowoleni, niż przed podjęciem decyzji zmiany życia na lepsze. Jeśli zdarzyło się Wam tak zatracić, zatrzymajcie się na chwilę i przeczytajcie ten tekst do końca, aby dowiedzieć się Jak zachować równowagę w codziennym życiu ?
Jak zachować równowagę w codziennym życiu ?

Kiedy ostatnio zastanawialiście się nad swoim życiem, poczuciem szczęścia i spełnia? Czy Wasze życie jest takie jakiego pragniecie? Jednym z najważniejszych aspektów w realizacji swoich marzeń, celów z jednoczesnym poczuciem szczęścia jest umiejętność zachowania równowagi. Jak to zrobić? Jak zachować równowagę w codziennym życiu i czerpać radość z zachodzących zmian? 


Warto zadbać o 5 podstawowych obszarów.1. Nasz umysł 

Uczenie się, czytanie i odkrywanie nowych rzeczy. Możemy ćwiczyć nasz umysł poprzez lekturę, która pomaga nam się rozwijać, a także przez naukę tego, na co dotychczas nie mieliśmy czasu, czy na odkrywaniu miejsc, które zawsze chcieliśmy odwiedzić. 

2. Nasze ciało
Ćwiczenia fizyczne, dieta i zdrowy sen to podstawa. Czy wiecie, że siedzący tryb życia postrzegany jest obecnie jako tak samo szkodliwy jak palenie? Ruch jest bardzo ważny, a wprowadzenie ćwiczeń na równowagę do rutyny dnia codziennego, znakomicie może wpłynąć również na naszą psychikę.
Holistyczny styl życia pomaga nie tylko utrzymać harmonię, ale także ułatwia nam podejmowanie różnych działań, które wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Nasz organizm bardzo dobrze komunikuje się z nami, wystarczy się w niego słuchać i usłyszeć co do nas mówi.

3. Nasze relacje z innymi
Życiowy partner lub partnerka, dzieci, rodzina, przyjaciele, koledzy z pracy - rozwijamy z nimi relacje poprzez dzielenie się sobą i swoim czasem. Najszczęśliwsi są Ci spośród nas, którzy dużo czasu spędzają w towarzystwie innych ludzi. 

4. Praca
Chociaż często narzekamy na to co wykonujemy zawodowo, albo ile czasu spędzamy w pracy, to w dużej mierze zależy to od nas. Warto pomyśleć o pracy w taki sposób, jakby wszystko zależało od decyzji, które sami podejmujemy. Bo tak naprawdę tak właśnie jest.

5. Duchowość
Medytacja, modlitwa, docenianie piękna i kontakt z naturą.
To w dzisiejszych czasach mocno zaniedbywany obszar, a z pewnością warty większej uwagi. Nasze myśli wpływają na naszą postawę, to nimi żywi się umysł. Medytacja pomaga uwolnić się od "negatywnych" emocji, ćwiczyć pozytywne myślenie i doskonalić się w sztuce odczuwania wdzięczności.
Ludzie świadomi siebie żyją Tu i Teraz. Potrafią docenić dobro, które ich spotyka, odnaleźć w życiu spokój i radość.

Każdy aspekt naszego życia: fizyczny, duchowy, umysłowy liczy się tak samo. Gdy zachodzi między nimi harmonia, nasze życie zyskuje pełnię i sens. 

Jeśli brakuje Wam tej równowagi w życiu i czujecie, że się zapędziliście, pamiętajcie, że możecie skorzystać z mojego wsparcia. Poprzez regularne spotkania, przyjrzeniu się swojej obecnej sytuacji z dystansu, rozpoznaniu swoich potrzeb i emocji, które towarzyszą na co dzień, systematycznie zaczniecie przywracać harmonię i na nowo cieszyć się życiem. Żeby zacząć swoją podróż w stronę równowagi już od nowego roku wystarczy się skontaktować  poprzez formularz kontaktowy i umówić na spotkanie. Zapraszam i życzę dnia pełnego harmonii.


Po więcej zdrowych inspiracji i motywacji do zmiany i działania zapraszam również do Ogrodu Możliwości na Facebook'u tutaj.


Uściski dla Was😊 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ogród Możliwości , Blogger