listopada 05, 2016

Medytacja na zdrowie

JAK OSIĄGNĄĆ ZDROWIE SIŁĄ SPOKOJU WEWNĘTRZNEGO? 

To całkiem proste spróbuj MEDYTACJI. Kiedy dopadnie nas już przeziębienie lub grypa zamiast oglądać powtórki w telewizji spróbuj zastosować medytację, która może polepszyć Twoje ogólne samopoczucie i przyspieszyć powrót do zdrowia.
Ogród Możliwości Medytacja na zdrowie

Dzięki medytacji zmniejszysz w organizmie ilość substancji toksycznych wytwarzanych pod wpływem stresu, wzmocnisz układ immunologiczny i spojrzysz na świat z nowej perspektywy. 
"Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby prowadzić zdrowsze życie – mówi doktor Dean Ornish."


Setki badań wykazały, że w efekcie medytacji kondycja zdrowotna ulega zdecydowanej poprawie, pomaga złagodzić poziom odczuwanego bólu, zwiększyć odporność, a dodatkowo może przyczynić się do sprawniejszej zamiany niekorzystnych nawyków na te zdrowsze.


Po raz pierwszy na korzystne działanie medytacji zwrócono uwagę w sierpniu 2003 roku. Wtedy to opublikowano w Time Magazine wyniki wielu badań potwierdzających pozytywny wpływ medytacji, zarówno na zdrowie fizyczne i psychiczne.

"Medytacja obniża ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i poziom cukru we krwi …- Dr. Oz, torakochirurgWiele doktryn religijnych stosuje medytację jako część swoich praktyk, a jej zasady są całkiem proste. Jest wiele technik medytacyjnych i warto poszukać tej najbardziej odpowiedniej dla siebie a zacząć można od tej najprostszej.

Możesz uprawiać medytację w dowolnej pozycji, zazwyczaj zaleca się rozpoczęcie medytacji w pozycji siedzącej (na krześle lub podłodze), co umożliwia wyprostowanie pleców i jest wygodne przez co najmniej 5 minut.

Następnie zamknij oczy i skup się na swoim oddechu, przy każdym wdechu powtarzaj w myślach kojące słowa np. „cisza”, „spokój”, „zdrowie” – lub inne, które będzie Ci sprzyjać. Przy wydechu natomiast wyobrażaj sobie jak Twój oddech „łagodnie krąży” w tych okolicach Twojego ciała, które wymagają aktualnie leczenia.

Jeśli  zaczniesz błądzić gdzieś myślami, z łagodnością powróć do medytacji poprzez skupienie się wyłącznie na oddychaniu. Jeśli jesteś bardzo rozproszony, może pomóc liczenie oddechów.

Jedną z najważniejszych rzeczy w medytacji jest to, aby nie osądzać siebie. Bądź spokojny, głęboko oddychaj i próbuj się skupić na jednym wyobrażeniu lub idei, tak aby nie ulegać pokusie błądzenia myślami wokół spraw, które mogą doprowadzić do napięć. 

Opanowanie tej techniki wymaga trochę czasu, więc jeśli wcześniej nie praktykowałaś/-eś medytacji, nie zniechęcaj się, gdy po pierwszej sesji nie poczujesz natychmiastowego rezultatu. Z czasem to się zmieni, technika stanie się bardziej naturalna, a Ty będziesz zdziwiony jak dobrze czujesz się dzięki medytacji.

Życzę zatem przyjemnych chwil uzdrawiającego relaksu 😊

Chcesz więcej inspiracji i informacji na temat zdrowego życia polub fan page Ogrodu Możliwości lub profil na Instagramie i bądź na bieżąco.

Gorące uściski ode mnie dla Ciebie 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ogród Możliwości , Blogger