czerwca 09, 2017

Jedzone z pełną świadomością ... Kokosanki z kaszy jaglanej

Podczas czerwcowych warsztatów Dlaczego jemy więcej niż byśmy chcieli, z których fotorelację możesz zobaczyć tutaj, uczestniczki miały okazję świadomie, z pełną uważnością jeść przygotowane smakołyki. 

Największą popularnością cieszyły się słodkości, oczywiście w legalnej, zdrowszej wersji 😉Bo kto powiedział, że w zdrowym odżywianiu, nie ma miejsca na słodkości. Jak najbardziej jest i warto szczególnie ten rodzaj posiłku zjadać z pełną świadomością i największą uwagą.


Domowe kokosanki z kaszy jaglanej

Na specjalne życzenie uczestniczek, ale może i Ty skorzystasz, dzielę się przepisem na smakowite kulki mocy.


Kokosanki z kaszy jaglanej 

SKŁADNIKI na około 70 sztuk:
200 gr kaszy jaglanej
1 puszka mleczka kokosowego (400 ml)
2 banany
200 gr wiórków kokosowych
100 gr daktyli
100 gr prażonych pestek słonecznika 

WYKONANIE:
Suchą kaszę jaglaną przelewamy wrzątkiem. Dokładnie, wielokrotnie płuczemy w wodzie, odcedzamy i przekładamy do garnka. Zalewam mlekiem kokosowym. Gotujemy przez około 20 minut, aż kasza się ugotuje i całkowicie wchłonie mleko. Początkowo gotujemy pod przykryciem, a pod koniec gotowania zdejmujemy pokrywkę. Następnie garnek zestawiamy z ognia i kaszę lekko studzimy.

Do kaszy dodajemy banany i blendujemy. Następnie na rozgrzanej suchej patelni prażymy pestki słonecznika. Daktyle rozdrabniamy na małe kawałeczki i dodajemy do masy wraz ze słonecznikiem i wiórkami (ok. 150 gr – część zostawiamy do posypania). Wszystko dokładnie mieszamy. 

Z masy formujemy kulki wielkości mniej więcej orzechów włoskich. Obtaczamy w wiórkach kokosowych i odkładamy na talerz. 
Domowe kulki mocy z kaszy jaglanej są już gotowe. Można na jakiś czas włożyć je do lodówki, wówczas będą twardsze.

Zamiast pestek słonecznika można użyć migdały, które wcześniej zalewamy wrzątkiem, odstawiamy na 15 – 20 minut. Odcedzamy, obieramy ze skórki i umieszczamy w środku naszych kulek. 

😋😋😋
Smaczne, zdrowe i słodkie mimo, że bez dodatku cukru 😊

A jakie są Twoje ulubione zdrowe słodkości ?  Podziel się w komentarzu.

Zajrzyj również na fanpage  Ogród Możliwości Coaching i Zdrowe Odżywianie gdzie codziennie znajdziesz dawkę wiedzy i inspiracji.2 komentarze:

Copyright © 2016 Ogród Możliwości , Blogger