lutego 22, 2017

Dlaczego warto skorzystać z coachingu zdrowia ?

COACHING ZDROWIA BY ŻYĆ ZDROWIEJ I PIĘKNIE WYGLĄDAĆ.

Coaching zdrowia (Health Coaching) staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularny. Dlaczego tak się dzieje czy to tylko zwykła moda i naciągane ludzi na cuda ? Moim zdaniem to jedna z najskuteczniejszych metod pomagająca wdrożyć zdrowe nawyki (nie tylko) żywieniowe na stałe do swojego życia. Wszytko bowiem, każda zmiana, zaczyna się w głowie. Bez zmiany myślenia, nawet najlepiej dobrana przez specjalistę dieta nie wystarczy i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów na dłużej. I tu właśnie pomocny okazuje się coaching zdrowia.


Ogród Możliwości Dlaczego warto skorzystać z coachingu zdrowia zmieniając nawyki (nie tylko) żywieniowe
Coaching zdrowia z pewnością nie jest kolejną dietą cud, po której bez wysiłku schudniesz w kilka dni. Nie polega również na ciągłym ważeniu czy mierzeniu Twojego ciała. Owszem jest to jakiś punkt wyjścia, bo to właśnie wygląd często stanowi pierwszą motywację do dokonania zmiany, jednak nie to jest podstawą. Coaching zdrowia nie jest również narzuceniem Ci typowego jadłospisu, listy zakazów i nakazów, do których musisz bezwzględnie się stosować, bo jak nie to nic z tego nie będzie.

Czym zatem jest i jak wygląda proces coachingu zdrowia ?


W procesie coachingu zdrowia pod czujnym okiem certyfikowanego (np. przez ICF) coacha zaczniesz uważniej obserwować swoje ciało, myśli i zachowania. Jest to idealne rozwiązanie i metoda pracy w obszarze zmiany nawyków żywieniowych, diety, wprowadzenia równowagi i ogólnie pojętego dobrostanu w życiu. Proces coachingu polega na regularnych spotkaniach z coachem i pracy własnej pomiędzy sesjami. W wyniku wstępnej konsultacji coachingowej dopierany jest odpowiedni program dostosowany do Twoich wyzwań i oczekiwań.Natomiast jednym z podstawowych ćwiczeń wykorzystywanych w coachingu zdrowia jest między innymi sporządzenie emocjonalnego dzienniczka żywieniowego, dzięki czemu zaczynasz rozumieć co Tobą kieruje kiedy sięgasz po kolejny kęs ulubionego dania. Dowiadujesz się kiedy reagujesz emocjonalnie i jak się to przekłada na Twoje codzienne nawyki żywieniowe.Co jeszcze możesz zyskać doświadczając coachingu zdrowia ? 

Dzięki pracy z coachem zdrowia zaczniesz odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem, jednocześnie małymi krokami zaczniesz wprowadzać zdrowe zmiany zgodne z Twoimi wartościami i prawdziwymi potrzebami. W coachingu zdrowia to Ty jako Klient jesteś najważniejsza, dlatego proces jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i wyzwań przed jakimi stoisz. To od Ciebie zależy jakich zmian i jak szybko będziesz dokonywać oraz jak będzie przebiegał cały proces Twojej przemiany.

Prowadzony przeze mnie coaching zdrowia mocno opiera się na naturze. Natura bowiem jest źródłem naszego dobrostanu. Kontakt z nią oraz umiejętne korzystanie z jej dobrodziejstwa jest gwarancją zdrowego życia. Dlatego podczas procesu możesz spodziewać się elementów związanych z rytmem natury. Jednocześnie jako Twój coach zdrowia i doradca żywieniowy wiem dokładnie z czym będziesz się zmagać wprowadzając zmiany. Wiem jak rozmawiać o Twoich licznych próbach schudnięcia i efektach jojo, o braku motywacji i wytrwałości w działaniu, o braku czasu i zestresowaniu.

Dostosowując do Ciebie ćwiczenia coachingowe oraz właściwe pytania pomogę Ci zatem znaleźć najbardziej optymalne rozwiązania, które pozwolą byś systematycznie, krok po kroku wprowadzała korzystne zmiany, a tym samym zyskała lepsze samopoczucie, wygląd i co najważniejsze zdrowie. To co Ci potrzebne, by tego dokonać to tylko chęć, otwartość i zaangażowanie.

Korzystając na przykład z Pakietu Dobry Start lub Pakietu optymalnego, w którym oprócz spotkań coachingowych, otrzymujesz również konkretne wskazówki żywieniowe dobrane do stanu Twojego organizmu, trybu życia i funkcjonowania, jeszcze łatwiej możesz zmieniać nawyki żywieniowe i decydować o kolejności ich wprowadzania.

Być może na pierwszy rzut oka wydaje Ci się to trudniejsze niż przejście po prostu na dietę "z kartki" i zrzucenie parunastu kilogramów. Jednak zastanów się czy dotychczasowe diety faktycznie zadziałały ?

Zatem podsumowując, w czym coaching zdrowia i ja jako Twój coach mogę Ci pomóc ? Przede wszystkim po spotkaniach ze mną nauczysz się:

 • dokonywać zdrowych wyborów korzystnych dla Twojego umysłu i ciała,
 • kontrolować swoje zachowania,
 • dostrzegać potrzeby płynące z Twojego ciała,
 • radzić sobie w chwilach kryzysu i zwątpienia,
 • odpuszczać, by nie katować siebie/swojego ciała,
 • utrzymywać wprowadzone podczas procesu zdrowe nawyki (nie tylko) żywieniowe, 
 • wytaczać nowe zdrowe cele 

Dodatkowo:
 • nigdy więcej nie będziesz potrzebować diet
 • odzyskasz idealną dla siebie wagę
 • uwolnisz się od permanentnego myślenia o jedzeniu
 • poprawisz stan swojego zdrowia
 • rozwiniesz samoświadomość
 • zyskasz nowe kompetencje osobiste
 • zdobędziesz wiedzę
 • będziesz prawdziwie doświadczać
 • a zmiany pojawią się we wszystkich strefach Twojego życia.

To wszystko po to byś już zawsze czuła się Piękna, Zdrowa i Spełniona.Brzmi przyjemnie ? Zatem jeśli:

 • przynajmniej raz byłaś na diecie,
 • od lat planujesz, że już od jutra/od poniedziałku/od nowego roku zaczniesz zdrowiej się odżywiać, więcej ćwiczyć i do tej pory Ci się to nie udało,
 • cały czas jesteś zapracowana, zmęczona, zestresowana i nie masz czasu na jedzenie,
 • czujesz się zagubiona w gąszczu informacji na temat zdrowego stylu życia,
 • masz dość nakazów i zakazów żywieniowych,
 • chcesz jeść zdrowo, ale po swojemu

Skorzystaj z coachingu zdrowia. Zanim jednak zdecydujesz się na cały proces masz możliwość spotkania się ze mną na niezobowiązującej wstępnej konsultacji coachingowej. W zależności od Twoich preferencji i dyspozycyjności czasowej rozmowę możemy przeprowadzić podczas bezpośredniego spotkania lub przez Skype (czy inne komunikatory). Wstępna konsultacja jest bezpłatna zatem nic nie ryzykujesz, natomiast zyskać możesz wiele. Zadzwoń lub napisz i umów się na spotkanie korzystając z formularza.

Moją wizytówką są moi Klienci, o tym jak oceniają pracę ze mną osoby, które już skorzystały możesz przeczytać na DobryCoach oraz DietDoctor.Pamiętaj
Im szybciej zaczniesz, tym szybciej zobaczysz efekty i będziesz żyć w dobrostanie.


Do zobaczenia !!!

4 komentarze:

 1. Wejście na ścieżkę zdrowia jako stanu naturalnego i utrzymanie się na niej to wcale nie łatwe zadanie. Czasami jest potrzebny rzeczywiście ktoś, kto wesprze i zmotywuje, kopnie, żeby wrócić tam, gdzie trzeba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu dziękuję za Twoje spostrzeżenie :) Warto wiedzieć do kogo można się zgłosić, gdy potrzebujemy wprowadzić ZDROWE ZMIANY w swoim życiu. Z pewnością samemu może być trudno dlatego właśnie jestem :)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy pomysł. Z pewnością takie konsultacje przyniosłyby konkretne rezultaty i przełożyłyby się na lepsze samopoczucie i zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karolina dziękuję za Twój komentarz :) Tak faktycznie jest, spotkania coachingu zdrowotnego DODAJĄ MOCY szczególnie tej płynącej z wewnątrz, a to później przekłada na konkretne zmiany w samopoczuciu i wyglądzie :)

   Usuń

Copyright © 2016 Ogród Możliwości , Blogger