grudnia 20, 2016

Jak nie przytyć w święta ? 7 magicznych wskazówek

PRZETRWAĆ ŚWIĘTA ZACHOWUJĄC ZDROWĄ SYLWETKĘ I DOBRE SAMOPOCZUCIE

Dla większości osób, które niedawno przeszły na dietę i zaczynają dbać o zdrowe odżywianie święta Bożego Narodzenia mogą stanowić nie lada wyzwanie - mnogość smakołyków, tradycja całodziennego ucztowania w gronie rodzinnym przy stole i troskliwe mamy/babcie/ciotki podsuwające wciąż pod nos kuszące smakołyki wcale sprawy nie ułatwiają. Istnieje całe mnóstwo wskazówek, w jaki sposób radzić sobie w tym wyjątkowym czasie ze smacznymi pokusami. Wybrałam dla Ciebie 7 spośród nich, które moim zdaniem są najskuteczniejsze, a jednocześnie najłatwiejsze w zastosowaniu i pomogą nie przytyć w święta.

Ogród Możliwości Jak nie przytyć w święta ?Zatem jak jeść w święta, mieć z tego przyjemność, nie wywoływać krytycznych spojrzeń rodziny i jednocześnie nie przytyć?


7 magicznych wskazówek

CZYSTE GODZINY

Jak w każdy inny dzień zachowaj tzw. "CZYSTE GODZINY" chodzi o to, aby nie najeść się raz i nie móc się później ruszać tylko jedz mniej co ok. 3 godziny. Daj żołądkowi możliwość strawienia tego co zjadłaś zanim sięgniesz po kolejny świąteczny smakołyk.

MNIEJ I POWOLI

Nakładaj mniejsze porcje, jedz powoli i tylko tyle, by ZASPOKOIĆ GŁÓD. Dzięki mniejszemu talerzykowi Twoja mała porcja będzie wydawała się znacznie większa w ten sposób trochę oszukasz mózg. Pamiętaj również o tym, że do Twojego mózgu sygnał, że zjadłaś dociera dopiero po 20 minutach dlatego tak ważne jest jedzenie powoli. 

ULUBIONE

Skoncentruj się na potrawach, które LUBISZ NAJBARDZIEJ, nie zapychaj niepotrzebnie żołądka potrawami, których nie lubisz i jesz tylko dlatego, że tak każe tradycja. Zrezygnuj również z tego co jesz na co dzień na rzecz wyjątkowych potraw, które jesz raz w roku. Dzięki temu sprawisz, że te dni będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

MNIEJ KALORYCZNE

Jeśli nie chcesz odmawiać sobie słodkości wybierz te MNIEJ KALORYCZNE i zjedz je zaraz po głównym posiłku tak żeby zachować czyste godziny. 

ZIELONA HERBATA na trawienie

Unikaj słodkich i gazowanych napojów - zastąp je ZIELONĄ HERBATĄ, WODĄ czy KOMPOTEM Z SUSZU, dzięki temu unikniesz dodatkowych kalorii i poprawisz trawienie.

DZIEL SIĘ

Masz ochotę na pasztecik, pierogi, ciasto ... Święta są raz w roku, więc smakuj i jedz śmiało. PODZIEL SIĘ jednak swoim kawałkiem z bliską osobą. Dzięki temu zjesz mniej!

RUSZAJ SIĘ

Nie spędzaj całych świąt za stołem. Wychodź na SPACERY, dzięki temu łatwiej będzie Ci oprzeć się pokusie podjadania oraz utrzymania czystych godzin. Dodatkowo po takim spacerze z pewnością zgłodniejesz, a wtedy potrawy wydadzą Ci się jeszcze smaczniejsze.

Dodatkowo pamiętaj o tym by być dla siebie WYROZUMIAŁĄ. Nawet, jeśli zdarzy Ci się zjesz coś kompletnie zakazanego, nie dręcz się później i nie wpędzaj w wyrzuty sumienia. To naprawdę nie przyniesie nic korzystnego. Zjedz ten kawałek makowca, sernika i niech Ci smakuje. DOCEŃ TĘ CHWILĘ PRZYJEMNOŚCI. Jeden kawałek ciasta, nawet najbardziej tłustego nie zrujnuje wszystkiego. Ale pamiętaj – jeden!

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci czerpaniu przyjemności ze spotkań w świątecznym rodzinnym gronie i pozytywnie wpłyną na Twój wygląd i samopoczucie po świętach. 

Masz jeszcze inne sprawdzone sposoby radzenia sobie ze świątecznymi pokusami ? Podziel się nimi w komentarzu.

Po więcej zdrowych inspiracji i motywacji do zmiany i działania zapraszam również do Ogrodu Możliwości na Facebook'u tutaj.

Życzę Ci magicznych Świąt i pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

Uściski 

2 komentarze:

Copyright © 2016 Ogród Możliwości , Blogger