maja 08, 2018

Jak rozwinąć własną skuteczność i codziennie odnosić Osobiste Zwycięstwo?

Codzienne Zwycięstwo Osobiste podnosi skuteczność działania na coraz wyższe poziomy. To z kolei skutkuje coraz głębszym zrozumieniem siebie samego i otaczającego nas świata, a dzięki temu podwyższeniem jakości życia. Jak rozwinąć własną skuteczność i codziennie odnosić Osobiste Zwycięstwo?Właśnie jak?
Wyrabiając w sobie odpowiednie nawyki i przechodząc przez naturalny proces rozwoju, którego symbolem jest Cykl Dojrzałości wg. Covey'a. 

7 nawyków, o których mowa, prowadzi do ciągłego, zintegrowanego wzrostu własnej efektywności. Nawyki te przenoszą nas od zależności (od innych), przez niezależność (dbanie o siebie) do współzależności (dbanie o innych) i łączenie sił w celu pomnożenia naszej indywidualnej efektywności.

Zależność to najniższy poziom dojrzałości. To orientacja na "Ty" - "Chcę abyś się mną zaopiekował"! Dzięki pierwszym trzem nawykom przechodzimy od zależności do niezależności, czyli wyższego poziomu dojrzałości.

Sprawdź kurs video >> 7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie

Pierwsze trzy nawyki są podstawą dla prywatnego zwycięstwa, dzięki któremu rozwijamy strukturę swojego charakteru. 
  • Bądź proaktywny
  • Zaczynaj z wizją końca
  • Rób najpierw to co najważniejsze
Te 3 nawyki pozwalają na uzyskanie samodzielności i odpowiedzialności za siebie, swoje myślenie i podejmowane wybory. Wejść na wyższy poziom dojrzałości to wziąć sobie głęboko do serca twierdzenie:

"To ja decyduję o własnej przyszłości i to ja biorę sprawy własnego życie w swoje ręce".

Co dalej, co jeszcze pomaga w wejściu na wyższy poziom dojrzałości i osiąganiu wysokiej skuteczności?


Następne trzy nawyki czyli:
  • Myśl w kategoriach wygrana – wygrana
  • Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumianym
  • Twórz synergię
pozwolą osiągać publiczne zwycięstwa, w sytuacjach, w których współdziałamy z innymi ludźmi. Ostatni nawyk tzw. Ostrzenie piły, łączy i wpływa na wzrost efektywności w wszystkich aspektach naszego życia.

Co dokładnie oznaczają poszczególne nawyki - obejrzycie poniższy filmik, a wszystko stanie się jasne... Jasne jak księżyc w pełni albo słońce na bezchmurnym niebie w samo południe 😉


Podzielcie się proszę w komentarzu, który z tych nawyków już wykorzystujecie? Jaki to ma wpływ na Wasze życie?

Tylko systematyczne uczenie się i codzienna praktyka przynoszą wymierne efekty. Zatem jeśli jeszcze nie stosujecie tych nawyków, wybierzcie na początek jeden z pierwszej trójki i zacznijcie działać już dziś, bo przecież Wasze życie jest w najlepszych rękach - Waszych. 

Jeśli podobał Wam się ten wpis, jeśli skłonił Was do przemyśleń i podjęcia działania podzielcie się tym proszę w komentarzu lub jeśli wolicie - napiszcie do mnie. Zostawcie po sobie jakiś ślad - polubcie, udostępnijcie lub prześlijcie ten tekst do osoby, która być może, właśnie dziś go potrzebuje.

I zajrzyjcie do Ogrodu Możliwości na Facebook'u tutaj po dodatkową garść inspiracji i motywacji do zmiany i działania.

Dbajcie o siebie skutecznie
I osiągajcie codziennie Osobiste Zwycięstwo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ogród Możliwości , Blogger