maja 08, 2018

Jak rozwinąć własną skuteczność i codziennie odnosić Osobiste Zwycięstwo?

Codzienne Zwycięstwo Osobiste podnosi skuteczność działania na coraz wyższe poziomy. To z kolei skutkuje coraz głębszym zrozumieniem siebie samego i otaczającego nas świata, a dzięki temu podwyższeniem jakości życia. Jak rozwinąć własną skuteczność i codziennie odnosić Osobiste Zwycięstwo?


Właśnie jak?
Wyrabiając w sobie odpowiednie nawyki i przechodząc przez naturalny proces rozwoju, którego symbolem jest Cykl Dojrzałości wg. Covey'a. 

7 nawyków, o których mowa, prowadzi do ciągłego, zintegrowanego wzrostu własnej efektywności. Nawyki te przenoszą nas od zależności (od innych), przez niezależność (dbanie o siebie) do współzależności (dbanie o innych) i łączenie sił w celu pomnożenia naszej indywidualnej efektywności.

Zależność to najniższy poziom dojrzałości. To orientacja na "Ty" - "Chcę abyś się mną zaopiekował"! Dzięki pierwszym trzem nawykom przechodzimy od zależności do niezależności, czyli wyższego poziomu dojrzałości. 

Pierwsze trzy nawyki są podstawą dla prywatnego zwycięstwa, dzięki któremu rozwijamy strukturę swojego charakteru. 
  • Bądź proaktywny
  • Zaczynaj z wizją końca
  • Rób najpierw to co najważniejsze
Te 3 nawyki pozwalają na uzyskanie samodzielności i odpowiedzialności za siebie, swoje myślenie i podejmowane wybory. Wejść na wyższy poziom dojrzałości to wziąć sobie głęboko do serca twierdzenie:

"To ja decyduję o własnej przyszłości i to ja biorę sprawy własnego życie w swoje ręce".

Co dalej, co jeszcze pomaga w wejściu na wyższy poziom dojrzałości i osiąganiu wysokiej skuteczności?


Następne trzy nawyki czyli:
  • Myśl w kategoriach wygrana – wygrana
  • Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumianym
  • Twórz synergię
pozwolą osiągać publiczne zwycięstwa, w sytuacjach, w których współdziałamy z innymi ludźmi. Ostatni nawyk tzw. Ostrzenie piły, łączy i wpływa na wzrost efektywności w wszystkich aspektach naszego życia.

Co dokładnie oznaczają poszczególne nawyki - obejrzycie poniższy filmik, a wszystko stanie się jasne... Jasne jak księżyc w pełni albo słońce na bezchmurnym niebie w samo południe 😉


Podzielcie się proszę w komentarzu, który z tych nawyków już wykorzystujecie? Jaki to ma wpływ na Wasze życie?

Tylko systematyczne uczenie się i codzienna praktyka przynoszą wymierne efekty. Zatem jeśli jeszcze nie stosujecie tych nawyków, wybierzcie na początek jeden z pierwszej trójki i zacznijcie działać już dziś, bo przecież Wasze życie jest w najlepszych rękach - Waszych. 

Jeśli podobał Wam się ten wpis, jeśli skłonił Was do przemyśleń i podjęcia działania podzielcie się tym proszę w komentarzu lub jeśli wolicie - napiszcie do mnie. Zostawcie po sobie jakiś ślad - polubcie, udostępnijcie lub prześlijcie ten tekst do osoby, która być może, właśnie dziś go potrzebuje.

I zajrzyjcie do Ogrodu Możliwości na Facebook'u tutaj po dodatkową garść inspiracji i motywacji do zmiany i działania.

Dbajcie o siebie skutecznie
I osiągajcie codziennie Osobiste Zwycięstwo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ogród Możliwości , Blogger